تربه

میزبان شوید

قوانین و مقررات

کلیات

1-0)اصول اجرایی و برنامه هایی که تحت نظارت تربه اجرا میشوند مطابق با قوانین جمهوری اسلامی، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده میباشد و به طبع کاربرانی که از این سایت استفاده میکنند باید ازاین قوانین پیروی کنند. 

2-0)تشکیل حساب کاربری و فعالیت در این سایت به منزله ی پذیرش تمام قوانینی است که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد. 

3-0)در طول زمان، تربه میتواند در شرایط، قوانین و الزامات تغییراتی ایجاد کند و آنها را به روز کند و به محض اطلاع رسانی تغییرات کاربران مستلزم به رعایت شرایط، قوانین و الزامات جدید هستند. 

4-0)هرگونه تغییر و به روزرسانی به اطلاع کاربران خواهد رسید. اگر با هرکدام از تغییراتی که در طول زمان بر این سایت اعمال میشود؛ مشکل یا مخالفتی دارید میتوانید حساب کاربری خود را بسته و استفاده ی خود را به پایان برسانید. در غیر این صورت ادامه ی فعالیت و همکاری شما در سایت تربه به منزله پذیرش و الزام به شرایط و قوانین جدید است.   

ماده1) تعاریف و اصطلاحات

اصطلاحات و کلماتی که در این قوانین به کار رفته اند دارای معانی مشروح زیر هستند:

1-1) شرکت تربه: تربه یک شرکت گردشگری با تیمی جوان است که با هدف گسترش بیشتر گردشگری در ایران و استفاده از قابلیت های بی شمار این سرزمین در جهت توان افزایی جوامع محروم و کمتر برخوردار در کنار یکدیگر جمع شده اند. به همین منظور تربه بسته های سفری خاصی طراحی کرده است که هم وطنان عزیزمان بتوانند در جوامع کمتر برخوردار مهمان عشایر و روستائیان شوند و از زیباترین مناطق ایران لذت ببرند.  

2-1) کاربر: شخصی که با استفاده از فناوری های دیجیتال به وبسایتtorbeh.com  دسترسی داشته باشد و شامل میزبان، مهمان و دیگر افرادی است که از اطلاعات منتشر شده در سایت استفاده میکنند یا حتی افرادی که عضویت خود را در سایت به تکمیل نرسانده اند. 

3-1) میزبان: شخصی که با استفاده از حساب کاربری میزبان، بسته های سفری متناسب با توان اجرایی خود تعریف میکند. فردی که به موجب ایجاد بسته ی سفری در سایت متعهد میشود تا هر خدمتی را که در بسته ی سفری خود به نحوی از انحاء به آن اشاره شده است را تماما برای میزبان انجام دهد.

4-1) مهمان: فردی که با استفاده از حساب کاربری مهمان، به موجب رزرو بسته های سفری مورد علاقه خود در سایت؛ به آنجا سفر میکند و خواهان اجرای برنامه هایی میشود که میزبان در بسته ی سفری خود تعریف کرده است و ملزم به اجرای آن است. 

5-1) بسته های سفری تربه: بسته های سفری تربه مجموعه ای از خدمات در حوزه ی سفر هستند که با هدف سرگرمی و گردش در نقاط مختلف ایران تعریف میشوند. میزبانان از نقاط مختلف ایران بسته های سفری را متناسب با توان اجرایی خود در سایت تعریف میکنند و مهمانان با رزرو این بسته های مسافرتی میتوانند با وسیله نقلیه شخصی، خود را به آنجا برسانند و از خدمات موعود بهره ببرند. این بسته های سفری شامل اقامتگاه، وعده های غذایی و انجام فعالیت های مختلفی در طول مدت اقامت مهمانان است. 

6-1) اقامتگاه: منزل میزبانانی که بسته های سفری تعریف کرده اند. این اقامتگاه ها متناسب با توانایی های محلی و میزبان آماده ی ارائه ی خدمات میشوند. اصل در بسته های سفری تربه آشنایی با فرهنگ مردم ایران در بخش های مختلف کشور است بنابراین ساده نگاری در بسته های سفری ما و آشنایی با بخش های مختلف زندگی میزبانان یکی از اهداف این بسته های سفری است.

7-1) وعده ی غذایی: بنابر هدف اصلی تربه که آشنایی با جزئیات زندگی مردم ایران در بخش های مختلف کشور است، در بسته های سفری تربه تلاش میشود تا از غذاهای محلی منطقه ی مورد نظر استفاده میشود. شما میتوانید با وعده های غذایی که میزبان انتخاب کرده است قبل از رزرو آشنا میشوید. 

8-1) برنامه های روزانه “activity” : میزبانان باید در بسته های سفری خود برنامه های تفریحاتی خاصی را تعریف کنند تا مهمانان از زمان خود به خوبی استفاده کنند و یک سفر خاطره انگیز را برای خود رقم بزنند. برنامه های تفریحی باید شامل طبیعت گردی و تفریح طبیعت و بازدید از موزه ها و اماکن تاریخی باشد. 

9-1) بلد: اکثر مقاصدی که دربسته های سفری وجود دارد، مناطق ناشناخته و کمتر برخوردار ایران است که طبیعت زیبا و عجیبی دارند. در بازدید از مناطق طبیعی، شرط عقل این است که یکی از همراهان مسیر پیش از این رفته باشد و با مسیر اشنایی داشته باشد. بنابراین برای رسیدن به این هدف، در خانواده های میزبانان باید یکی از افراد با طبیعتگردی آشنایی داشته باشد تا با مسافران به عنوان بلد همراه شود و آنها را راهنمایی کند. 

10-1) حساب کاربری: برای ایجاد بسته های سفری خود به عنوان میزبان یا رزرو آنها به عنوان مهمان در سایت باید یک حساب کاربری ایجاد کنید و از طریق آن درخواست های خود را پیش ببرید. هر شخص تنها میتواند یک حساب کاربری در این سایت داشته باشد و از آن در هرکدام از دو بعد مهمان یا میزبان که میخواهد استفاده کند. 

11-1) اعتبار: در حساب کاربری که ایجاد میشود، بخشی تحت عنوان اعتبار وجود دارد. اگر مهمان بسته ی سفری که رزرو کرده باشد و به دلایل فورس ماژور کنسل شود هزینه ای که برای رزرو این بسته پرداخت کرده است به دو صورت عودت داده میشود: افزایش اعتبار و برگشت به حساب بانکی مورد نظر شما. علاوه بر این هدایایی که تربه به مناسبات مختلف برای کاربران خود در نظر میگیرد در این بخش قرار میگیرد. 

12-1) محتوی تربه: هرگونه محتوی متنی، تصویری، صوتی، ویدیویی و … که به وسیله ی اعضای تیم تربه در وبسایت، شبکه های اجتماعی رسمی تربه و تبلیغات منتشر میشود.

13-1) محتوی کاربر: هرگونه محتوی متنی، تصویری، صوتی، ویدیویی و … که به وسیله کاربران در حساب کاربری، صفحه ی معرفی بسته ی سفری و مکالمات منتشر و ارسال میشود. 

ماده2) حساب کاربری و شرایط استفاده از آن

1-2) برای استفاده از خدمات سایت و قابلیت هایی که در اختیار کاربران قرار میگیرد یعنی؛ طراحی و تعریف بسته های سفری یا رزرو بسته های سفری، هر شخص باید حساب کاربری مخصوص خود را با استفاده از اطلاعات شخصی در سایت ایجاد کند تا بتواند از این حساب برای انجام امور گفته شده استفاده کند. 

2-2) کاربر برای ساخت حساب کاربری باید بالای 18 سال داشته باشد و از اهلیت قانونی برخوردار باشد. در غیر این صورت باید تحت نظر ولی و قیم خود از حساب کاربری خود استفاده کند. 

3-2) ساخت حساب کاربری و استفاده از آن به هر نحوی از انحاء به منزله ی آگاهی کاربر از قوانین و مقررات این سایت و همچنین پذیرش این قوانین و مقررات است. 

4-2) کاربران ملزم هستند برای ساخت حساب کاربری اطلاعات صحیح و به روز را در اختیار سایت قرار دهد. در هر زمان که کذب اطلاعات وارده بر مدیر سایت ثابت و مستجل شود، حساب کاربری مسدود واز دسترس کاربر خارج میشود. 

5-2) هر فرد تنها میتواند یک حساب کاربری در سایت داشته باشد که از آن به عنوان مهمان یا میزبان یا حتی هر دو به صورت همزمان استفاده کند. 

6-2) مسئولیت تمام فعالیت هایی که از طریق حساب کاربری اشخاص انجام میشود برعهده ی کاربر است. 

7-2) مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات ورود به حساب کاربری برعهده ی کاربر است و اگر در حفظ این اطلاعات کوتاهی کند و این اطلاعات در اختیار دیگری قرار گیرد، باید در سریع ترین زمان ممکن این موضوع را به تیم تربه اطلاع دهد. بنابراین تا زمانی که به تیم تربه اطلاع داده نشود؛ مسئولیت تمام فعالیت هایی که با حساب کاربری مذکور انجام شود، بر عهده ی کاربر است. 

8-2) کاربر حق ندارد حساب کاربری خود را در اختیار شخص حقوقی یا حقیقی دیگری قرار دهد. 

ماده3) استفاده از وبسایت

1-3) کاربر با ایجاد حساب کاربری در این سایت متعهد میشود که در طی زمان استفاده از خدمات تربه تابع همه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی باشد و هیچگونه فعالیتی مخالف با قوانین جمهوری اسلامی و عرف جامعه ی ایرانی انجام ندهد. همراه داشتن اشیاء غیرقانونی مانند مشروبات الکلی و سلاح و انجام فعالیت های غیرقانونی در اقامتگاه های تحت نظارت تربه ممنوع میباشد. 

2-3) کاربر این نکته را میپذیرد که تربه ارائه دهنده اقامت و خدمات سفر نیست بلکه ارائه دهنده ی خدمات نرم افزاری از طریق وبسایت و اپلیکیشن است. خدمات تربه در جهت تسهیل ارتباط میان مهمانان و میزبانان و ارائه یک روش جدید برای سفر است. هیچکدام از اقامتگاه ها تحت مالکیت تربه نمیباشد و اماده سازی و ارائه خدمات هم برعهده ی تیم تربه نمیباشد و تربه تنها ناظر بر انجام این فرآیند است. 

3-3) تربه هیچ مسئولیتی در قبال برخورد و رفتار افراد در سایت و اپلیکیشن ندارد و تنها موظف به ارائه خدمات در ابعاد وبسایت واپلیکیشن و پشتیبانی ارائه خدمات در اقامتگاه های مورد نظر است.

4-3) خدمات سیستمی تربه در 7 روز هفته و 24 ساعت شبانه روز به صورت آنلاین در اختیار کاربران قرار دارد منتها خدمات غیر سیستمی مانند تماس های تلفنی و و پیگیری ها در روزهای کاری انجام میشود. روزهای کاری از شنبه تا پنجشنبه به غیر از تعطیلات رسمی در ایران را شامل میشود.

5-3) برنامه ریزی و روند کاری تربه به نحوی است که کمترین میزان کنسلی وجود داشته باشد اما از آنجایی که هیچ کس از آینده خود مطلع نیست ممکن است بنابر علت های فورس ماژور و مشکلاتی که پیش می آید بسته ی سفری کنسل شود که در این صورت هزینه ی پرداختی شما با کسر مبلغ کارمزد به حساب بانکی تعیین شده در حساب کاربری یا به اعتبارات حساب کاربری عودت داده میشود. 

6-3) کاربران باید برای ایجاد حساب کاربری اطلاعات کامل و صحیحی را در فرم مورد نظر وارد کنند. وارد کردن اطلاعات هویتی و راه های ارتباطی قرینه ای برای اثبات صحت اطلاعات است. در صورتی که شبهه و مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود داشته باشد تربه میتواند اطلاعات تکمیلی بیشتری درخواست کند تا از صحت رزرو اطمینان حاصل کند. 

7-3) کاربر مهمان ملزم است که برای رزرو خدمات و بسته های سفری اطلاعات صحیح و کاملی را وارد کند و تعداد مهمانان را در فرم مورد نظر صادقانه اعلام کند. در صورت عدم تطابق اطلاعات ثبت شده با واقعیت در زمان حضور مهمانان، کاربر میزبان میتواند رزرو را کنسل کند و کاربر مهمان ملزم به جبران خسارت است. 

8-3) برای اینکه بتوانید به خوبی از قابلیت های سایت استفاده کنید و در زمان اجرای بسته های سفری با مشکلی رو به رو نشوید، باید تمام مقررات سایت را مطالعه کنید و تمام فعالیت های خود را مطابق با این قوانین ساماندهی کنید. 

9-3) کاربر مهمان موظف است علاوه بر رعایت قوانین وبسایت تربه در این مسیر از مقرات وشرایطی که میزبان در صفحه ی نمایه ی خود به اطلاع میرساند پیروی کند. در غیر این صورت میزبان مجاز به لغو رزرو است و مسئولیت جبران خسارات وارده بر عهده ی مهمان است. 

10-3) به همراه داشتن و ارائه مدارک شناسایی اعم از مدارک محرمیت از مسئولیت های کاربر مهمان است و در صورت بروز مشکل در این زمینه میزبان مجاز به لغو رزرو است و مسئولیت جبران خسارت برعهده مهمان است. 

11-3) در صورتی که کاربر میزبان بسته ی سفری را رزرو کند اما در زمان موعد برای تحویل آن اقدام نکند و لغو رزروی هم انجام نشده باشد؛ به منزله ی استفاده ی مهمان از بسته ی رزرو شده است و هزینه های آن تماما از او دریافت میشود. در صورتی که رزرو خود را لغو کند مطابق با قوانین لغو رزرو تربه با او برخورد خواهد شد. 

12-3) در زمان رزرو کاربر مهمان میپیذیرد که در روزی که به عنوان روز خروج تعیین شده است، اقامتگاه را ترک کند. در غیر این صورت میزبان میتواند 2 برابر اجاره بهای محاسبه شده در سایت تربه را از مهمان اخذ کند و حتی ازروش های قانونی برای خروج او استفاده کند. در این شرایط اگر خسارت و مشکلی متوجه میزبان شود، مسئولیت جبران خسارات وارده برعهده ی مهمان است. 

14-3) کاربر مهمان میپذیرد که اقامتگاه و تمام وسائل داخل آن را در زمان بازگشت با همان شرایطی که تحویل گرفته است تحویل بدهد. بنابراین مهمان مسئول هرگونه خسارتی است که به اقامتگاه یا وسایل آن وارد شود و در صورت اثبات شدن ادعای میزبان ملزم است هزینه ی خسارت وارده را تمام و کمال پرداخت کند. 

15-3) میزبان با تعریف بسته ی سفری خود در سایت، حق استفاده از تمامی تصویری که در این معرفی استفاده میشود را به تربه میدهد و لگوی تربه هم برای نمایش محل مورد استفاده بر روی این تصاویر درج میشود. استفاده از تصاویر مذکور در هر زمان و هرکجا برای تربه محفوظ است.

16-3) کاربر میزبانی که بسته ی سفری مورد نظر خود را در وبسایت معرفی میکند باید مالک مکان اجرای بسته ی مسافری، مستاجر بلند مدت یا نماینده ی قانونی مالک به هر نحوی از انحاء قانونی باشد. مسئولیت جبران خسارات ناشی از هرگونه تخطی و اشتباه در این زمینه  برعهده ی کاربر میزبان است و پیگیری قانونی آن برای تربه محفوظ میباشد. 

17-3) کاربر میزبان میپذیرد که عضویت او در تربه در حدود یک عضو پیمانکار مستقل محدود میباشد و هیچگاه این عضویت در معنای نمایندگی، شراکت یا کارمندی تربه نمیباشد. بنابراین تمامی فعالیت های او در این سایت در مسیر کسب یک درآمد فردی و بهبود اوضاع شغلی خود است و نه منافع تربه. به همین علت کاربر میزبان نباید در حین حضور کاربران مهممان رفتار و فعلی انجام دهد که به منزله نمایندگی، کارمندی یا شراکت او با تربه باشد. 

18-3) وجود لیبل تایید شده در نمایه (پروفایل) بسته های مسافرتی تنها به این معنا است که کاربر میزبانی که این بسته ی سفری را تعریف کرده است در فرم اظهار هویت خود در قسمت شماره تماس، کدملی یا شماره ی همراه مورد تایید قرار گرفته است و هیچ وجه قانونی دیگری ندارد. علاوه بر این، در ارتباط  با شخصیت انسانی و رفتارها و فعالیت های انسان هیچ تضمینی وجود ندارد و تربه هم نمیتواند شخصیت و اخلاق کاربر میزبان  را به صورت 100 درصد مورد تایید قرار دهد. مسئولیت پذیرش چالش ها و مشکلات ممکن با کاربر مهمان است. 

19-3) کاربر مهمان توجه داشته باشند که در هنگام رزرو بسته های مسافرتی کودک 5 سال به بالا به عنوان یک مهمان محسوب میشود. 

20-3) در آینده ممکن است تربه با دیگر شرکت ها همکاری داشته باشد و بسته های سفری اشتراکی تعریف بشود در ارتابط با این بسته های سفری لازم است که کاربر میزبان و مهمان بر قواعد و مقررات شرکت دیگر هم تسلط داشته باشند. 

ماده4) کارمزدها و هزینه ها 

1-4) شرکت سرزمین کهن با نام تجاری تربه در جهت حفظ فرهنگ گردشگری و ایجاد تسهیلات و امکاناتی در این ارتباط، تلاش میکند تا اصول اولیه و ابتدایی این صنعت را به کاربران مهمان و میزبان خود بیاموزد تا هم خدمات بهتری ارائه شوند و هم از خدمات ارائه شده بتوانند بیشترین لذت را ببرند. 

2-4) در جهت حفظ اهداف گفته شده تربه تلاش میکند تا اصول ابتدایی قیمت گذاری برای بسته های سفری را به میزبانان خود آموزش دهد و یک تعرفه ی مناسب در اختیار آنان قرار دهد تا تمام اقشار جامعه بتوانند به راحتی از آن استفاده کنند. البته توجه داشته باشید که در نهایت قیمت های ذکر شده در صفحه های رزرو توسط میزبانان اعلام میشود و تربه دخالت و تصرفی در ان ندارد. 

3-4) توجه داشته باشید که تربه اولین ارائه دهنده بسته های سفری است بنابراین مقایسه ی قیمت ها با سایت های اجاره اقامتگاه کاری بیهوده و غیر منطقی است. 

4-4) هر میزبان هزینه ی بسته های سفری را با توجه به موقعیت جغرافیایی خود، امکاناتی که در اختیار مهمان قرار میدهد و حتی احتساب وعده های غذایی تعیین میکند. بنابراین در مقایسه هزینه های بسته های سفری به نکات گفته شده توجه کنید. 

5-4) در حال حاضر کارمزد تربه، 13 درصد از مبلغی است که مهمانان در سایت برای ثبت رزرو خود پرداخت میکنند و مابقی هزینه ی پرداخت شده به حساب میزبان وارد میشود. 

6-4) کارمزد فعلی در صورت نیاز و صلاحدید شرکت و با اطلاع رسانی قبلی به میزبانان قابل کاهش یا افزایش خواهد بود. 

7-4) کاربران میزبان در زمان ساخت حساب کاربری خود باید اطلاعات یک حساب بانکی را در اختیار بگذارند تا هزینه های دریافتی از مهمانان با کسر کارمزد 13 درصدی تربه به آن حساب واریز شود. اطلاعاتی مانند شماره کارت و شماره شبا حساب بانکی مذکور باید در قسمت های مقرر شده به صورت صحیحی درج شود. 

8-4) با ثبت رزرواسیون ها و قطعی شدن پرداخت توسط مهمانان، هزینه ها با کسر 13 درصد سود تربه، حداکثر تا 48 ساعت بعد به حساب میزبانان واریز میشود. البته که وارد کردن اطلاعات صحیح در ارتباط با حساب بانکی از مسئولیت های میزبان است. در صورت مخدوش بودن و نادرستی اطلاعات هر مشکلی به وجود بیاید در حیطه ی مسئولیت های میزبان قرار میگیرد. 

9-4) کاربر میزبان وظیفه دارد هر اطلاعاتی که از او درخواست شده است از جمله؛ مبلغ بسته سفری، امکانات، ویژگی ها و … را به صحیح ترین شکل ممکن وارد کند و هرگونه مشکلی که در ارتباط با نقصان یا عدم صحت این اطلاعات ایجاد در مسئولیت میزبان قرار میگیرد. 

10-4) پرداخت هزینه های مقرر شده برای بسته های سفری تنها با استفاده از روش های مقرر شده از طرف وبسیات امکان پذیر است. پرداخت هرگونه هزینه ای در خارج از چهارچوب ها و روش های تعیین شده، خلاف قوانین و مقررات تربه است و جریمه ها و نتایجی را برای هر دو کاربر به دنبال دارد. 

11-4) کاربر مهمان میپذیرد که در هر صورت باید هزینه های بسته ی سفری خود را به تربه پرداخت کند و در صورت بروز مشکل در روش های آنلاین پرداختی به هر علتی از جمله قطعی اینترنتی یا مشکل سامانه های پرداختی، کاربر میزبان باید با روش های ارتباطی پیشبینی شده در سایت و تیم پشتیبانی ارتباط بگیرد و با راه حل پیشنهادی آنها پیش برود. 

12-4) توافق برای پرداخت هزینه های بسته های مسافری خارج از سامانه های تعریف شده در سایت تربه خلاف مقررات است و در صورت هرگونه توافق میان دو طرف تربه هیچ مسئولیتی را برعهده نمیگرد و در صورت بروز مشکل در نحوه ی پرداخت تمام مسئولیت بر عهده ی دو کاربر میزبان و مهمان است. حتی اگر این توافق برای پرداخت بخشی از هزینه ها باشد.

13-4) دو بند قبلی در خصوص تمام بخش هایی است که در سایت تربه تعریف شده اند و مهمان به عنوان بسته ی مسافرتی خود رزرو کرده است. هزینه خدمات اضافی درخواستی، خرید محصولات محلی و … تحت نظارت تربه نمیباشد و کاربران میزبان و مهمان میتوانند در مورد پرداخت هزینه های آن توافق کنند. 

14-4) در صورت لغو و کنسل کردن رزرواسیون  به هرعلت و برخاسته از هر موقعیت، موجب جریمه ها و بازخوردهایی به کاربران میشود که در قسمت بعدی با جزئیات کامل شرح داده میشود. 

ماده5) قوانین و مقررات لغو رزرواسیون

1-5) مهمانان میتوانند بسته های مسافرتی خود را لغو کنند و از این تفریح منصرف شوند اما به محض ثبت این سفارش و قطعی کردن رزرو این بسته ی مسافرتی در تربه لغو کردن آن با طبعاتی برای مهمان همراه است. 

2-5) یکی از طبعاتی که لغو بسته های مسافرتی به همراه دارد؛ عدم پرداخت بخشی از هزینه های دریافتی از مهمان است که وابسته به زمان اعلام این لغو، دچار تغییر میشود. در ادامه با معیارهای مختلف تعیین این هزینه ها آشنا میشوید. 

3-5) 10 درصد سود تربه در لغو و کنسل کردن رزرواسیونی که در سایت ثبت شده است حتی چند دقیقه بعد از ثبت لحاظ میشود و از هزینه ای که مسافر پیش از آن در سایت پرداخت کرده است کسر میگردد. 

4-5) میزان عدم پرداخت هزینه ها در لغو و کنسل کردن رزرواسیون تا 10 روز قبل از زمان اجرای بسته ی مسافرتی به شرح تبصره ی قبلی است. اما در محدوده ی زمانی 10 روز قبل از اجرای بسته ی مسافری تا 5 روز، 15 درصد از هزینه ی پرداختی پیش از عودت وجه کسر میگردد. 

5-5) اگر کاربر مهمان از 5 روز تا 24 ساعت قبل از زمان اجرای تور رزرواسیون خود را کنسل کند، 30 درصد از هزینه ای که پرداخت کرده است کسر میگردد و مابقی به او عودت داده میشود. 

6-5) اگر کاربر مهمان در زمانی کمتر از 24 ساعت مانده به زمان اجرای بسته ی سفری، رزرواسیون خود را کنسل کند، تمام هزینه ی روز اول بسته ی سفری از مبلغ پرداخت شده کسر میگردد و به حساب بانکی مشخص شده توسط کاربر مهمان عودت داده میشود. 

7-5) در صورت بروز حوادث طبیعی غیرمترقبه مانند زلزله، سیل، طوفان و … بسته ی سفری از طرف تربه کنسل میشود و هیچ مسئولیتی متوجه میزبان، مهمان و تربه نیست و تمام وجه پرداختی به مهمان عودت داده میشود. 

8-5) در صورتی که بعد از اقامت مهمان، منزل میزبان دچار مشکلی شود که امکان اقامت را از بین ببرد؛ در وهله ی اول میزبان موظف است اقامتگاهی دیگر که توانایی جلب نظر مهمان را داشته باشد در اختیار او قرار دهد اما اگر در انجام این مسئولیت موفق نبود باید به اطلاع تیم پشتیبانی تربه برساند تا هرچیه سریعتر اقامتگاهی مطابق با خواسته های مهمان در اختیار او قرار گیرد و ادامه برنامه های سفر خود را از آن اقامتگاه پیش ببرد. 

9-5) در صورتی که در زمان اجرای بسته ی سفری و اقامت مهمان در منزل میزبان، حادثه ای در ارتباط با منزل میزبان رخ داد و دیگر امکان اقامت در ان وجود نداشت و مهمان علاقه نداشت که سفر خود را در منزل دیگری طبق تبصره ی پیشین ادامه دهد میتواند ادامه ی سفر در روزهای باقی مانده را در وبسایت کنسل کند و هزینه ی روزهای باقی مانده را بدون کم و کاست دریافت کند. 

10-5) در وبسایت تربه کاربر میزبان این امکان را دارد که تنها روزهایی را برای اجرای بسته های سفری تعیین کند که امکان اجرا برای او و خانواده اش امکان پذیر است. روزهای ممکن برای اجرای بسته های سفری حدودا یک ماه پیش از اجرای بسته تعیین میشوند؛ بنابراین میزبان برنامه ی خود در یک ماه اینده را در اختیار دارد. 

11-5) در صورتی که بسته ی سفری تعریف شده باشد و مهمانی آن را رزرو کرده باشد اما اتفاقی بر میزبان حادث شود و توان اجرای بسته را نداشته باشد، میتواند اجرای بسته را کنسل کند. این کنسل کردن از طرف میزبان هم عواقب و نتایجی را برای او به همراه دارد. امکان کنسل کردن برای میزبان محدود به 3 مرتبه است؛ دو مرتبه ی اول اخطاری از طرف سایت به او داده میشود و در مرتبه سوم حساب کاربری او مسدود خواهد شد. 

ماده 6) مسئولیت تربه 

1-6) تیم تربه همواره در تلاش است تا در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته، به روز ترین اطلاعات و وضعیت را در ارتباط با بسته های مسافرتی، میزبانان، مهمانان، مسیر دسترسی و … در اختیار شما قرار دهد. البته که یا در نظر گرفتن خطاهای ممکن ناشی از نیروی انسانی، عوامل طبیعی، مشکلات اینترنت و مخابرات ممکن است در زمان هایی اشتباهاتی صورت بگیرد بنابراین تربه نمیتواند تضمین کند که در تمام ساعات و روزها پاسخگوی درخواست شما دوستان باشد. اما به یاد داشته باشید که در صورت بروز مشکل با تیم پشتیبانی ما در ارتباط باشید.

2-6) تربه همواره در تلاش است تا با واکنش مناسب به واحدهای خدمات مشتریان، صدای مشتریان و فرم های نظرخواهی بعد از استفاده از بسته های سفری، بهترین خدمات را در بخش های مختلف برای کاربران خود فراهم کند. 

3-6) به محض تایید رزرو بسته های مسافرتی و ثبت آن در سایت تربه، اطلاعات کاربران میزبان و مهمان از جمله؛ مشخصات فردی، تعداد مهمانان، تاریخ شروع و پایان بسته ی سفری، شماره تماس ها، آدرس دقیق، صورت حساب و … به حساب کاربری و ایمیل کاربران میزبان و مهمان ارسال میشود. سند ارسالی از طرف تربه برای کاربران مرجع آنها در زمان برخورد با کاربردیگر است و اطلاعات کاربر را باید با این سند تطابق دهند. 

4-6) تربه با برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی در تلاش است تا در زمینه ی گردشگری، خدمات پذیرایی و اقامت سطح بالاتری از کیفیت را در کشور ایجاد کند. ایران کشوری سرشار از جاذبه های گردشگری است و میتوان با توسعه و افزایش کیفیت در صنعت گردشگری یک منبع درآمدی مناسب ایجاد کرد. تربه به دنبال ایجاد همین منبع است. 

5-6) اطلاعاتی که کاربر در اختیار تربه قرار میدهد مانند اطلاعات محرمانه تحت حفاظت قرار میگیرد مگر آن دسته از اطلاعاتی که در صفحه ی نمایه ی کاربر به نمایش در می آید و مورد استفاده کاربران دیگر قرار میگیرد اما همچنان در برابر شخص ثالث محافظت میشود. 

6-6) در بخش های مختلف سایت راهنمایی هایی برای استفاده ی بهتر کاربران از فضاهای مختلف سایت و امکاناتی که در اختیار آنها قرار دارد، نوشته شده است. کاربران میتوانند از امکانات و راهنمایی های موجود در چهارچوب و تناسب قوانین و مقررات نوشته شده در این صفحه استفاده کنند. 

7-6) مطابق با بند اول این ماده، تربه از هرگونه بازخورد و واکنش کاربران در مقابل خدمات خود استقبال میکند. کاربران میتوانند نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با استفاده از واحدهای خدمات مشترین و صدای مشتریان در اختیار تیم قرار دهند. علاوه بر واحدهای مذکور، کاربران میتوانند از راه های ارتباطی متنوع تربه برای ارائه نظرهای خودشان استفاده کنند. 

ماده7) مسئولیت کاربران

1-7) مسئولیت  تمام رفتارها و اقدامات بر خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران که از کاربران مهمان یا میزبان سر بزند، بر عهده فرد متخلف است و تربه هیچگونه مسئولیتی در قبال این گونه رفتارها برعهده ندارد. در صورت اطلاع، حساب کاربری فرد در تربه مسدود میشود و برای طی مراحل قانونی به مراجع ذی صلاح ارجاع داده میشود. 

2-7) هر فعل و رفتاری که از کاربران شکل بگیرد و شهرت تجاری و نام اعتبار تربه را در خطر قرار دهد، به منزله ی تخلف از شرایط قرارداد، قوانین تعهد شده میان تربه و کاربر میباشد. در این صورت حساب کاربری فرد مسدود میشود و تربه میتواند از طریق روش های قانونی برای احقاق حق خود اقدام کند زیرا کاربر پیش از آن متعهد شده است که فعل و رفتاری از او سر نزند که شهرت تجاری تربه را مخدوش کند. 

3-7) مسئولیت رعایت قوانین و مقررات در ارتباط با اقامتگاه در زمینه ی قوانین ساخت و ساز، مالیات و … برعهده ی میزبان است تا بتواند یک فضای امن را برای استفاده ی کاربر مهمان به وجود بیاورد. 

4-7) میزبانان باید در ایجاد حساب کاربری خود اطلاعات مورد نیاز را در اختیار تیم تربه قرار دهند و در انتظار تایید اعتبار تربه بمانند. وظیفه ی ارتقاع اقامتگاه ها و ایجاد یک فضای مناسب برای مهمانان، از وظایف میزبان است که در ابتدای امر به آن متعهد میشود. 

5-7) وظیفه ی حفظ امنیت اطلاعات لازم برای ورود به حساب کاربری برعهده ی کاربران و در صورت بروز مشکل و اتفاقی در صورت قصور و کوتاهی کاربر، تمام مسئولیت برعهده ی خود اوست. 

6-7) کاربر متعهد میشود که با پایان بسته سفری خود، از هیچکدام از اطلاعاتی که در نتیجه ی استفاده از خدمات تربه در اختتیار ا قرار گرفته است استفاده نکند. استفاده از اطلاعات تماس و راه های ارتباطی با میزبان یا مهمان برای سفرهای بعدی، در این دسته از اطلاعات قرار میگیرد. حتی در زمان اجرای بسته ی سفری هم، کاربران باید مطابق با عرف جامعه از اطلاعات تماس و راه های ارتباطی یکدیگر استفاده کنند.  

7-7) کاربر موظف است برای کمک به تربه در راستای ارائه خدمات بهتر، تخطی کاربران دیگر را به تربه گزارش کند و از وقوع حوادث بدتر جلوگیری کند. 

8-7) تامین اینترنت، وسیله ی مناسب برای استفاده از اینترنت و ارتباط گیری با تربه و هزینه های مربوط به این دو از مسئولیت ها و وظایف کاربران میباشد. 

ماده8) محتوای تولید شده توسط کاربران 

1-8) تربه در بخش های مختلف سایت و برنامه ی هوشمند خود این امکان را به کاربران میدهد که تصویر، ویدیو، فایل های صوتی و هرگونه فایل دیگر را بارگذاری کند. پس از بارگذاری این محتواها مالکیت آنها همچنان به نام کاربران میباشد اما کاربر با بارگذاری آنها در سایت تربه این حق را به تیم تربه میدهد که از این محتواها به هر نحو و هر شکلی که بخواهد برای اطلاعرسانی استفاده کند و حتی در اختیار کاربران دیگر یا اشخاص حقوق قرار دهد. 

2-8) کاربر میپذیرد که حقوق و تکالیف مربوط به هر محتوای واگذاری شده در سایت تربه متعلق به کاربر میباشد و در صورت نقض قوانین و مقررات کپی رایت یا استفاده از لگوی اشخاص حقیقی و حقوقی، تمام مسئولیت متوجه کاربر میباشد. 

3-8) تربه تلاش خود را میکند تا از طریق  روش های مختلف صحت اطلاعاتی که کاربران در سایت قرار میدهند را تایید یا رد کند اما در صورت عدم تطابق اطلاعات موجود در نمایه (پروفایل) با واقعیت، مسئولیت تمام اتفاقات ممکن برعهده ی کاربر است. 

4-8) تربه حق ایجاد هرگونه تغییر در صفحات سایت، از جمله نمایه ها را، بدون اطلاع قبلی متناسب با صلاحدید خود محفوظ میدارد. 

تربه در جیب شما..!

دسترسی به تمام امکانات در اپلیکیشن تربه تریپ

دریافت مستقیم
گفتگو با پشتیبانی
© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت کارآفرینان گردشگری سرزمین کهن میباشد