نصب اپلیکیشن میزبان شو تربه بلاگ
مبدا و مقصدت رو مشخص کن تا برنامه سفرت رو بچینیم! بزن بریم

چشمه انجیری: نگینی در دل کویر

موقعیت جغرافیایی:

چشمه انجیری در نزدیکی روستای انجیری، در ۲۵ کیلومتری شمال غربی شهرستان دهاقان و در استان اصفهان واقع شده است. این چشمه در منطقه‌ای کوهستانی و در میان کوه‌های کرکس قرار دارد.

ویژگی‌ها:

چشمه انجیری از جمله چشمه‌های پرآب و دائمی در منطقه کویر است. آب این چشمه از دل کوه بیرون می‌آید و در استخری طبیعی جمع می‌شود. آب این چشمه بسیار خنک و گوارا است و خاصیت درمانی نیز دارد.

در اطراف چشمه انجیری، درختان انجیر و انار زیادی وجود دارد که زیبایی این منطقه را دوچندان می‌کند. همچنین در این منطقه، باغ‌های میوه و مزارع کشاورزی نیز وجود دارد.

امکانات و خدمات:

در حال حاضر امکانات رفاهی خاصی برای گردشگران در این محل وجود ندارد، اما با توجه به موقعیت مکانی آن، می‌توان به رستوران‌ها، کافه‌ها و مراکز خرید در روستای انجیری و یا شهرستان دهاقان دسترسی پیدا کرد.

راه‌های دسترسی:

برای دسترسی به چشمه انجیری می‌توان از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس استفاده کرد. همچنین می‌توان با استفاده از خودرو شخصی و از طریق جاده دهاقان – انجیری به این محل دسترسی پیدا کرد.

نکاتی برای بازدید:

  • برای حفظ و پاکیزگی این منطقه، از ریختن زباله در محوطه چشمه خودداری کنید.
  • از روشن کردن آتش در محوطه چشمه خودداری کنید.
  • به دلیل وجود ناهمواری‌ها و پستی و بلندی‌ها در مسیر رسیدن به چشمه، استفاده از کفش مناسب ضروری است.
  • از آنجا که امکانات رفاهی خاصی در محوطه چشمه وجود ندارد، بهتر است آب آشامیدنی و خوراکی به همراه داشته باشید.

چشمه انجیری یه منطقه طبیعی بکر و زیبا است که می‌تواند یه مقصد مناسب برای سفرهای تفریحی و طبیعت‌گردی باشد. بازدید از این چشمه به شما کمک می‌کند تا از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرید و از آب و هوای خنک و دلنشین این منطقه بهره‌مند شوید.

تربه در جیب شما..!

دسترسی به تمام امکانات در اپلیکیشن تربه تریپ

دریافت مستقیم
© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت کارآفرینان گردشگری سرزمین کهن میباشد