نصب اپلیکیشن میزبان شو تربه بلاگ
مبدا و مقصدت رو مشخص کن تا برنامه سفرت رو بچینیم! بزن بریم

عمارت خلیلی، یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر میبد در استان یزد است. این عمارت در محله ده آباد و در خیابان حائری، کوچه جلوه ۲۳ واقع شده است.

تاریخچه

عمارت خلیلی در دوران قاجار ساخته شده است. این عمارت در ابتدا متعلق به یکی از ثروتمندان شهر میبد به نام حاج علی خلیلی بوده است. در سال ۱۳۸۸، این عمارت توسط سازمان میراث فرهنگی استان یزد خریداری و مرمت شد.

ویژگی‌های معماری

عمارت خلیلی دارای دو طبقه است و از خشت، آجر، چوب و گچ ساخته شده است. نمای بیرونی عمارت با آجرکاری و گچبری تزئین شده است و دارای پنجره‌های چوبی با شیشه‌های رنگی است. در داخل عمارت، اتاق‌ها به صورت قرینه در دو طرف یک راهرو قرار گرفته‌اند. در طبقه همکف، اتاق‌های نشیمن، پذیرایی، غذاخوری و آشپزخانه قرار دارند. در طبقه دوم، اتاق‌های خواب و حمام و سرویس بهداشتی قرار دارند.

امکانات و خدمات ارائه شده

در عمارت خلیلی، امکانات و خدمات مختلفی برای گردشگران ارائه می‌شود. این امکانات شامل موارد زیر است:

  • راهنمایان گردشگری
  • فروشگاه صنایع دستی
  • کافه و رستوران
  • سرویس بهداشتی

راه‌های دسترسی

برای دسترسی به عمارت خلیلی، می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی یا شخصی استفاده کنید. اگر از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنید، می‌توانید با اتوبوس یا تاکسی به خیابان حائری بروید. اگر از خودروی شخصی استفاده می‌کنید، می‌توانید از طریق خیابان "بلوار امام رضا(ع)" یا خیابان "بلوار سردار جنگل" به این خیابان بروید.

ساعات بازدید

عمارت خلیلی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۸ عصر پذیرای گردشگران است.

موضوع عمارت

عمارت خلیلی به عنوان یک موزه مردم‌شناسی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. در این موزه، وسایل و ابزارآلات زندگی روزمره مردم میبد در دوران قاجار به نمایش گذاشته شده است. همچنین، در این موزه، برنامه‌های فرهنگی و هنری مختلفی برگزار می‌شود.

اهمیت عمارت

عمارت خلیلی، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر میبد است. این عمارت، علاوه بر معرفی فرهنگ و آداب و رسوم مردم میبد، به عنوان یکی از نمادهای شهر میبد نیز مورد توجه گردشگران قرار دارد.

تربه در جیب شما..!

دسترسی به تمام امکانات در اپلیکیشن تربه تریپ

دریافت مستقیم
© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت کارآفرینان گردشگری سرزمین کهن میباشد