نصب اپلیکیشن میزبان شو تربه بلاگ
مبدا و مقصدت رو مشخص کن تا برنامه سفرت رو بچینیم! بزن بریم

شیر سنگی بندر انزلی

موقعیت جغرافیایی: شیر سنگی بندر انزلی در بخش شرقی بلوار ساحلی این شهر و در نزدیکی محله سبزه میدان واقع شده است. این مجسمه در فاصله 2 کیلومتری از مرکز شهر انزلی قرار دارد.

ویژگی‌ها: شیر سنگی بندر انزلی یک مجسمه برنزی است که در سال 1317 توسط مجسمه‌ساز ایرانی، حبیب محمدی، ساخته شده است. این مجسمه، یک شیر نشسته را با سر برافراشته و چشمانی تیزبین به تصویر می‌کشد. شیر سنگی نماد شهر بندر انزلی محسوب می‌شود و یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم این شهر است.

امکانات وخدمات ارائه شده برای گردشگران: هیچ امکانات و خدمات خاصی برای گردشگران در نزدیکی شیر سنگی وجود ندارد. با این حال، این مجسمه در نزدیکی بلوار ساحلی قرار دارد که دارای امکاناتی مانند پارکینگ، سرویس بهداشتی، رستوران و کافی شاپ است.

راه‌های دسترسی به جاذبه: برای دسترسی به شیر سنگی بندر انزلی می‌توان از مسیرهای زیر استفاده کرد:

  • از سمت تهران: با اتوبوس، سواری شخصی یا قطار به بندر انزلی سفر کنید. سپس از مرکز شهر انزلی به سمت بلوار ساحلی حرکت کنید. شیر سنگی در این بلوار قرار دارد.
  • از سمت رشت: با اتوبوس، سواری شخصی یا قطار به بندر انزلی سفر کنید. سپس از مرکز شهر انزلی به سمت بلوار ساحلی حرکت کنید. شیر سنگی در این بلوار قرار دارد.

نکات قابل توجه:

  • شیر سنگی بندر انزلی یکی از جاذبه‌های گردشگری مهم این شهر محسوب می‌شود. این مجسمه با زیبایی و شکوه خود، توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند.

  • شیر سنگی بندر انزلی در سال 1399 در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

تربه در جیب شما..!

دسترسی به تمام امکانات در اپلیکیشن تربه تریپ

دریافت مستقیم
© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت کارآفرینان گردشگری سرزمین کهن میباشد