نصب اپلیکیشن میزبان شو تربه بلاگ
مبدا و مقصدت رو مشخص کن تا برنامه سفرت رو بچینیم! بزن بریم

آبشار طلایی دلیجان، یکی از زیباترین و پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری شهرستان دلیجان در استان مرکزی است. این آبشار در فاصله حدود 20 کیلومتری شمال غربی شهر دلیجان و در دامنه کوه‌های کرکس واقع شده است.

موقعیت جغرافیایی

آبشار طلایی در منطقه‌ای کوهستانی با آب و هوای معتدل قرار دارد. این آبشار از چشمه‌های کوهستانی منطقه سرچشمه می‌گیرد و پس از طی مسیری کوتاه به صورت پلکانی به پایین می‌ریزد. ارتفاع آبشار از سطح دریا حدود 1800 متر است و در فصل بهار و تابستان بیشترین حجم آب را دارد.

ویژگی‌ها

آبشار طلایی به دلیل رنگ طلایی سنگ‌های اطراف آن به این نام معروف شده است. این آبشار دارای دو طبقه است که طبقه اول آن حدود 15 متر و طبقه دوم آن حدود 10 متر ارتفاع دارد. آبشار در میان دره‌ای با درختان سرسبز قرار گرفته است و منظره‌ای بسیار زیبا و چشم نواز ایجاد کرده است.

امکانات و خدمات

در اطراف آبشار طلایی امکانات و خدمات رفاهی مناسبی برای گردشگران فراهم شده است. این امکانات شامل پارکینگ، سرویس بهداشتی، آلاچیق، رستوران و فروشگاه است. همچنین، مسیر دسترسی به آبشار نیز آسفالت شده است و دسترسی به آن با خودروی شخصی امکان‌پذیر است.

راه‌های دسترسی

برای دسترسی به آبشار طلایی می‌توان از دو مسیر اقدام کرد:

  • مسیر اول: از شهر دلیجان به سمت جاده دلیجان-اصفهان حرکت کنید. پس از طی مسافتی حدود 15 کیلومتر، در روستای شمس‌آباد به آبشار خواهید رسید.
  • مسیر دوم: از شهر دلیجان به سمت جاده دلیجان-بروجرد حرکت کنید. پس از طی مسافتی حدود 10 کیلومتر، در روستای باغ‌کمره به آبشار خواهید رسید.

زمان مناسب برای بازدید

بهترین زمان برای بازدید از آبشار طلایی فصل بهار و تابستان است. در این فصل‌ها آبشار پرآب‌تر است و آب و هوای منطقه نیز معتدل‌تر است.

تربه در جیب شما..!

دسترسی به تمام امکانات در اپلیکیشن تربه تریپ

دریافت مستقیم
© کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به شرکت کارآفرینان گردشگری سرزمین کهن میباشد